سفارش تبلیغ
صبا ویژن

از روزی که رژیم غاصب صهیونیستی شکل گرفت، تا امروز ده ها و صدها کنفرانس و اجلاس و نشست و همایش در جهان اسلام برگزار شده و هزاران قطعنامه و اعلامیه و بیانیه و طومار بر ضد این رژیم صادر گشته است؛ اما ...

اما هنوز نام این رژیم بر نقشه ها خود نمایی می کند. در کشورهای دنیا سفارتخانه و در سازمان های جهانی حق رای دارد و دائما در سازمان ملل جولان می دهد و بر ضد این کشور و آن کشور موضع می گیرد. هر روز حلقه محاصره را بر ملت مظلوم فلسطین تنگ تر و روز به روز نسل کشی مردمان ستمدیده این سرزمین را بیشتر و خانه هایشان را خراب تر و فرزندانشان را آواره تر می کند و ...

می دانید چرا؟ فکر می کنید چرا اسرائیل بعد از گذشت نیم قرن هنوز به حیات نامبارک خویش ادامه می دهد؟ آیا به خاطر داشتن یکی از بزرگ ترین ارتش های منظم دنیاست؟ یا به خاطر داشتن صدها کلاهک هسته ای؟ یا...

برای پی بردن به پاسخ این سوال، تنها کافی است کمی به دور و بر خود نگاه کنید؛

 

گوشی های نوکیانوکیا و موتورولا موتورولاجیب های ما را اشغال کرده است. Intel اینتلتجارت، اقتصاد، فرهنگ و سیاست ما را می گرداند و اطلاعات آن ها را پردازش می کند و چاپگرهای HP اچ پیمطالب ما را به چاپ می رساند.

اوقات سرگرمی مان با فیلم های هیجانی هالیوود هالیوودپر می شود و برای کودکان مان کارتون های معروف Disney دیسنیرا با تلویزیون های Pioneerپیونیر نمایش می دهیم. در هنگام سفر این دوربین های Kodak کداکهستند که لحظات زیبای ما را ماندگار می کنند. این مجریان اخبار شبکه CNN سی ان انو خبرنگاران مجله TIMES هستند که اخبار دنیا را به گوش ما می رسانند. بچه هایمان با شیرخشک های Cerelac سرلاکبزرگ می شوند و شکلات های Maggi مگیو Kit Kat کیت کتو اسمارتیزSmarties می خورند. در وعده های غذایی مان هیچ چیز به اندازه نوشابه های  CocaColaکوکا کولا و PEPSIپپسی و Fanta فانتاو Mirindaمیریندا و 7Up سون آپ نمی چسبد. و آنچه که خستگی را بعد از یک روز کاری از تن آدم به در می کند یک فنجان Nescafe نسکافهمخلوط با Coffee Mateکافی میت است.

البته ناگفته نماند که صورتهایمان را با Gilletteژیلت اصلاح می کنیم و مسواک هایمان ارال بی Oral-Bاست. سیگار Marlboro مارلبروبر گوشه لبمان نشسته و خودکار BIC بیکو روان نویس پارکرParker در جیبمان یافت می شود. بگذریم از تی شرت های رنگارنگ بوسBOSS که گهگاهی به تن می کنیم و بارانی های خوش دوخت Nike نایککه بدن مارا از برف و باران حفظ می کند و کفشهای خوش پای Timberland تیمبرلندکه در گرما و سرما همراه ماست و لباس هاس ورزشی Champion چمپیونکه ما را در افتخارات ملی و محلی همراهی می کند و...

دیگر نگوئیم چرا شعار مرگ بر اسرائیل اثر ندارد! دیگر نگوئیم چرا این همه اعلامیه و قطعنامه و تظاهرات به ثمر نمی نشیند. وقتی مسئولان ما قراردادهای نفتی را با شرکت چند ملیتی Shell امضا می کنند و فروشگاه های زنجیره ای پوشاک Benton مد را به ما عرضه می دارند و محصولات غذایی Nestleنستله در یخچال ها جا خوش کرده اند، باید چه انتظاری داشته باشیم؟


و اما نوشابه های پپسی! می دانید PEPSI مخفف چیست؟ I Pay each Penny to Save Israel (هر پنی که من پرداخت می کنم برای اسرائیل ذخیره می شود.)

آرم نوشابه کوکاکولا عکس عبارت "لامحمد لا مکه" است و در یکی از طرحهای تبلیغاتی  که آرم کوکاکولا را بر روی گنبد مسجدالاقصی مونتاژ کرده نوشته است " با نوشیدن این نوشابه آمریکایی شما از حامیان اسرائیل خواهید بود!"

 

و اوضاع همین است که هست... هر ریالی که بابت خرید و مصرف این محصولات می پردازیم گلوله ای می شود در قلب کودک فلسطینی و بمبی بر سر خانه اش و عاملی برای ویرانی سرزمین و آوارگی هموطنان او؛ و من و شمای مصرف کننده کالاهای اسرائیلی و آمریکایی در قتل عام آنان شریک می شویم.

دراکولا

 

 

این پوستر کاری از گروه حنیف و متن بالا برگرفته از بیانیه ای بود که در نمایشگاه قرآن بدستم رسید.


  • کلمات کلیدی : فلسطین، بایکوت اسرائیل، تحریم کالاهای اسرائیلی
 • نوشته شده در یکشنبه 89/6/7ساعت 8:33 صبح توسط نسیم سحرگاهی
  نظرات دیگران()

  بسم الله الرحمن الرحیم

  اللهم عجل لولیک الفرج

   

  لینکهای زیر شامل لیست اسامی، برندها، لیبلها، و کالاهای اسرائیلی هستند:

  1- http://boycott-israel.blogfa.com/post-10.aspx

  2- http://www.pavaraqi.blogfa.com/post-16.aspx

  3- http://mafhh.parsaspace.com/Text/List1.jpg

  4- http://mafhh.parsaspace.com/Text/List2.jpg

  5- http://mafhh.parsaspace.com/Text/List3.jpg

  boycott-israel

  به امید نابودی اسرائیل • کلمات کلیدی :
 • نوشته شده در چهارشنبه 87/11/9ساعت 2:24 عصر توسط نسیم سحرگاهی
  نظرات دیگران()

  استفاتاءات از محضر حضرت آیت الله خامنه ای دامت برکاته

  تجارت با غیر مسلمان‏

  س 1347: آیا وارد کردن کالاهاى اسرائیلى و ترویج آنها جایز است؟ در صورتى که این کار هر چند بر اثر اضطرار صورت بگیرد، آیا فروش آنها جایزاست؟

  باید از معاملاتى که به نفع دولت غاصب اسرائیل که دشمن اسلام و مسلمین است، خوددارى شود و وارد کردن و ترویج کالاهاى آنان که از ساخت و فروش آن سود مى برند، براى هیچکس جایز نیست و همچنین براى مسلمانان هم خرید آن کالاها بخاطر مفاسد و ضررهایى که براى اسلام و مسلمین دارد جایز نیست.

  س 1348: آیا وارد کردن کالاهاى اسرائیلى توسط تجار و ترویج آن در کشورى که تحریم اقتصادى اسرائیل را لغو کرده، جایزاست؟

  واجب است افراد از وارد کردن و ترویج کالاهایى که دولت حقیر اسرائیل از ساخت و فروش آن منتفع مى‏شود، خوددارى کنند.

  س 1349: آیا براى مسلمانان خرید کالاهاى اسرائیلى که در سرزمین اسلامى به فروش مى‏رسند، جایز است؟

  بر آحاد مسلمین واجب است که از خرید و استفاده از کالاهایى که سود تولید و فروش آنها عاید صهیونیست‏ها که با اسلام و مسلمین در حال جنگ هستند، مى‏شود، اجتناب کنند.

  س 1350: آیا گشایش دفترهاى مسافرت به اسرائیل در کشورهاى اسلامى جایز است؟ و آیا براى مسلمانان تهیه بلیط از این دفاتر جایزاست؟

  این کار به دلیل ضررهایى که براى اسلام و مسلمین دارد، جایز نیست و همچنین مبادرت به انجام اعمالى که نقض تحریم مسلمانان علیه دولتِ دشمن و محارب اسرائیل محسوب شود، براى هیچکس جایز نیست.

  س 1351: آیا خرید تولیدات شرکتهاى یهودى یا امریکایى یا کانادایى با وجود این احتمال که شرکتهاى مزبور به تقویت دولت اسرائیل مى‏پردازند، جایز است؟

  اگر خرید و فروش این تولیدات موجب تقویت دولت حقیر و غاصب اسرائیل شده و یا در راه دشمنى با اسلام و مسلمین بکار مى‏روند، خرید و فروش آنها براى هیچکس جایز نیست و الاّ اشکال ندارد.

  س 1352: اگر کالاهاى اسرائیلى وارد کشورهاى اسلامى شود، آیا جایز است تاجران بخشى از آنها را خریده و به مردم بفروشند و آنها را ترویج کنند؟

  این کار براى آنان به علت مفاسدى که دارد، جایز نیست.

  س 1353: اگر کالاهاى اسرائیلى در فروشگاههاى عمومى یک کشور اسلامى عرضه شود، آیا خرید آنها توسط مسلمانان در صورتیکه تهیه کالاهاى غیراسرائیلى مورد نیاز که از کشورهاى دیگر وارد شده‏اند، امکان داشته باشد، جایز است؟

  بر آحاد مسلمین واجب است که از خرید و استفاده از کالاهایى که منفعت تولید و خرید آنها عائد صهیونیست‏ها که محارب با اسلام و مسلمین هستند، مى‏شود، اجتناب کنند.

  س 1354: اگر بدانیم که کالاهاى اسرائیلى بعد از تغییر گواهى مبدأ از طریق کشورهاى دیگرى مثل ترکیه، قبرس و غیره مجدّدا صادر مى‏شوند تا خریداران مسلمان گمان کنند که آنها غیر اسرائیلى هستند، زیرا مى‏دانند که اگر مسلمانان بدانند که آنها ساخت اسرائیل هستند، از خرید آنها خوددارى مى‏کنند، دراین صورت تکلیف مسلمانان چیست؟

  مسلمانان باید از خرید و ترویج و استفاده از آن کالاها خوددارى نمایند.

  س 1355: خرید و فروش کالاهاى امریکایى چه حکمى دارد و آیا این حکم شامل همه کشورهاى غربى مثل فرانسه وانگلستان هم مى‏شود؟ و آیا آن حکم مخصوص ایران است و یا در همه کشورها جارى است؟

  اگر خرید کالاهاى وارداتى از کشورهاى غیراسلامى و استفاده از آنها باعث تقویت دولتهاى کافر و استعمارگر که دشمن اسلام و مسلمین هستند، شود و یا قدرت مالى آنها را براى هجوم به سرزمین‏هاى اسلامى یا مسلمین در سرتاسر عالم، تقویت نماید، واجب است که مسلمانان از خرید و بکارگیرى و استفاده از آنها اجتناب کنند، بدون اینکه فرقى بین کالایى با کالاى دیگر و دولتى با دولت دیگر از دولتهاى کافرى که دشمن اسلام و مسلمین هستند، وجود داشته باشد و این حکم هم اختصاصى به مسلمانان ایران ندارد.

  س 1356: کسانى که در کارخانه‏ها و مؤسساتى کار مى‏کنند که سود آنها به دولتهاى کافر مى‏رسد و باعث استحکام و تقویت آنها مى‏شود، چه تکلیفى دارند؟

  کسب درآمد با کارهاى مشروع فى‏نفسه اشکال ندارد هر چند از امورى باشد که درآمد آن به دولت غیراسلامى مى‏رسد، مگر زمانى که آن دولت در حال جنگ با اسلام و مسلمین باشد و از نتیجه کار مسلمانان در این جنگ استفاده کند. • کلمات کلیدی :
 • نوشته شده در جمعه 87/10/27ساعت 4:49 عصر توسط نسیم سحرگاهی
  نظرات دیگران()

  الإمام الخامنئی: أحداث غزة ستنتهی بانتصار الحق على الباطل طباعة
  08/01/2009

  اعتبر سماحة آیة الله العظمى السید علی الخامنئی فی لقائه صباح یوم الخمیس 08/01/2009م بالآلاف من أهالی مدینة قم أن المجازر التی ترتکب بحق الأطفال و النساء و الأهالی المظلومین فی غزة من قبل الصهاینة فاجعة نادرة مؤکداً: الهدف الحقیقی و النهائی لإسرائیل و أمریکا من هذه الجرائم المفجعة هو القضاء على أساس المقاومة و الهیمنة على منطقة الشرق الأوسط بالغة الأهمیة، و لکن بفضل من الله و فی ظل العزیمة الراسخة و الدفاع المستمیت للجنود الفلسطینیین و صحوة الشعوب و تواجدها فی الساحة ستؤدی هذه الأحداث فی الختام أکیداً إلى انتصار الحق على الباطل.
  و عزى سماحته بمناسبة أیام استشهاد سید الشهداء الإمام الحسین بن علی (ع) و صحبه الأوفیاء و اعتبر ضرورة صحوة الأمة الإسلامیة على مرّ التاریخ الدرس الکبیر لملحمة عاشوراء الخالدة منوّهاً: الانحراف العمیق الذی حصل بعد نحو 50 سنة فقط من رحیل النبی الأکرم(ص) بتولی یزید الفاسق الفاجر لزمام الأمور بقی خافیاً عن أعین الناس و الخواص فی ذلک العهد، لکن الإمام الحسین(ع) بنهضته العظیمة الداعیة إلى الیقظة و التحرک و تقدیمه الوصفة العلمیة اللازمة علّم الإنسانیة أن وعی المؤامرات الخفیة و فهمها و إبداء ردود الفعل المناسبة و الشجاعة و الفدائیة مقابلها و فی الوقت المناسب، و دفع الثمن اللازم لإحباط تلک المؤامرات هو الواجب التاریخی الجسیم الملقى على عاتق الشعوب الواعیة الیقظة، و هذا هو درسنا و الأمة الإسلامیة الیوم من عاشوراء.
  و أشار الإمام الخامنئی إلى الأبعاد الخفیة لمؤامرة الصهاینة فی الفاجعة التی یرتکبونها بغزة مضیفاً: الهدف الأصلی و الواقعی لأجهزة الاستکبار من جرائم إسرائیل فی غزة هو القضاء التام على عنصر المقاومة فی المنطقة و السیطرة على الشرق الأوسط الزاخر بالثروات و المصالح المتنوعة، و على الشعوب و الحکومات إدراک هذا الهدف الخفی و إبداء ردود الفعل المناسبة حیاله.
  و ألمح سماحته إلى هدف الشیطان الأکبر أمریکا و إسرائیل الغاصبة فی حرب الثلاثة و ثلاثین یوماً فی لبنان ألا و هو إیجاد شرق أوسط مستسلم و مطیع مذکراً: لم یتحقق ذلک الحلم الأسود و وجّه الشباب اللبنانی المؤمنون بشجاعتهم و یقظتهم و تضحیاتهم صفعة قویة لأمریکا و إسرائیل و کل حماتهم و أتباعهم.
  و أشار آیة الله العظمى الخامنئی إلى اعتراف الغربیین بأن الجمهوریة الإسلامیة هی نموذج المقاومة فی المنطقة و مرکزها مردفاً: کما یعترفون هم فقد تحولت إیران الإسلامیة فی أعین شعوب المنطقة و ببرکة یقظة الشعب الإیرانی و وعیه إلى هیکل عظیم هائل باعث على الأمل یمثّل المقاومة و الانتصار، و من أجل أن یحطّم طلّاب السلطة و الهیمنة حالة المقاومة الراهنة راحوا یستهدفون باعتداءاتهم حکومة حماس المظلومة الشعبیة المنتخبة.
  و حذر قائد الثورة الإسلامیة من مغبّة عدم اهتمام بعض حکومات المنطقة للأحداث الجاریة فی غزة مؤکداً: إذا نجح أعداء الإسلام فی هذه المرحلة فلن یترکوا الشرق الأوسط لحاله بالتأکید، و على البلدان الإسلامیة المحیطة بتلک المنطقة و التی تحجم عن مساعدة فلسطین أن تعی التبعات الخطیرة لخطئها الذی ترتکبه الیوم.
  و اعتبر الإمام الخامنئی صحوة الشعوب و تواجدها فی الساحة عاملاً مهماً لتعزیز مقاومة الفلسطینیین، و ثمّن عزیمة و یقظة الشعب الإیرانی الکبیر الواعی فی دعم أهالی غزة مضیفاً: فی شأن قضیة غزة أشکر على الخصوص الشباب المؤمن المتحمس الذی طالب بالتوجه إلى غزة عبر تواجده فی المطارات و الأماکن الأخرى، و لکن ینبغی التنبه إلى أن أیدینا قصیرة فی هذا المجال.
  و أکّد سماحته على أن شباب الیوم متحمسون و واقفون فی الخط الأول للإسلام و الثورة و الإمام الحسین(ع) شأنهم شأن شباب الجیل الأول للثورة مضیفاً: على کل حال لیعلم الجمیع أن الجمهوریة الإسلامیة و کما لم تتوان لحد الآن عن تقدیم أیة مساعدة لشعب فلسطین المظلوم، فإنها ستفعل بعد الآن أیضاً کل ما یلزم فی هذا المجال.
  و أوضح الإمام الخامنئی أن جهود بعض الحکومات الإسلامیة لدعم أهالی غزة جیدة لکنها غیر کافیة منوهاً: ینبغی عبر مواصلة الضغوط السیاسیة و الشعبیة فرض التراجع على العدو.
  و أکد سماحته على أن فاجعة غزة تفضح أدعیاء الدفاع عن حقوق الإنسان مذکّراً: أطفال و نساء غزة المظلومون العزّل یتساقطون کل یوم على الأرض کأوراق الخریف، و لا یرتفع أی صوت من منظمة الأمم المتحدة و سائر المنظمات التی تدعی الدفاع عن حقوق الإنسان و الحکومات الغربیة بما فی ذلک الحکومات الأوربیة، و هذا الواقع المرّ یدل على کذب و نفاق و خداع المنظمات و الدول التی تدعی الدفاع عن حقوق الإنسان.
  و أعرب آیة الله العظمى السید علی الخامنئی عن أسفه الشدید لتهجّم بعض المثقفین و الصحافة و الأجهزة الخبریة فی العالم الإسلامی على الحکومة القانونیة فی فلسطین و تبریر جرائم الصهاینة مضیفاً: سیساءل هؤلاء بالتأکید أمام الله عن تماشیهم مع الجناة، لکن المواکبة الحاسمة بین الشعب و الحکومة فی إیران الإسلامیة أدت لحسن الحظ إلى دعم مظلومی فلسطین بشکل مثیر للإعجاب.
  و اعتبر قائد الثورة الإسلامیة أن انتصار الحق على الباطل هو النتیجة النهائیة للأحداث الجاریة فی غزة مؤکداً: حتى لو قضى العدو لا سمح الله على جنود حماس و مجاهدی فلسطین الذین یقاومون بعزیمة و إرادة راسخة واحداً واحداً، فإن قضیة فلسطین لن تدفن بهذه الفاجعة، و لا شک أن فلسطین ستنتصب بقامتها أمام العدو أقوى بکثیر من السابق اعتماداً على تجاربها، و ستنتصر علیه فی نهایة المطاف.
  وأکد سماحته على ضرورة التواجد الحاسم للجماهیر الإیرانیة الواعیة المتبصّرة فی ساحة الدفاع عن المظلوم مردفاً: صمود هذا الشعب الکبیر على مواقفه فی مقارعة الظلم تستدعی رضا الله و ارتیاح الإمام و الشهداء، و ستحتفل کافة الشعوب المسلمة بالنصر فی المستقبل غیر البعید إن شاء الله فی ظل دعم الشعوب و مواصلة الجهاد.
  و کان قائد الثورة الإسلامیة أوضح فی مستهل هذا اللقاء بأن انتفاضة أهالی مدینة قم فی 19 دی 1356 مؤشر على الوعی السلیم للأبعاد الخفیة لمؤامرة النظام البهلوی من إهانة الإمام الخمینی(رض) مضیفاً: الیقظة، و الوعی، و المبادرة الشجاعة و فی الوقت المناسب هی الدروس الکبرى لعاشوراء الحسین و التی تجلت فی انتفاضة أهالی قم، و الثورة الإسلامیة الکبرى، و صمود الإمام و الشعوب حیال الهجوم الشامل لصدام و الجبهة الاستکباریة العالمیة طوال ثمانیة أعوام من الحرب المفروضة، وأثبتت أن الشعب الإیرانی المقتدر العزیز على استعداد لدفع أی ثمن یقضتضیه تحقیق الأهداف الإسلامیة و الثوریة، و فی هذا دلیل على اتباع الشعب المؤمن فی هذا البلد لأبی عبد الله الحسین(ع).
  فی بدایة هذا اللقاء ألقیت مراثٍ فی عزاء سید الشهداء الحسین(ع) و صحبه الأوفیاء. • کلمات کلیدی :
 • نوشته شده در جمعه 87/10/27ساعت 4:39 عصر توسط نسیم سحرگاهی
  نظرات دیگران()

  Supreme Leader"s Message Regarding the Gaza Massacre Print
  28/12/2008

   In the Name of Allah, the Beneficent, the Merciful

  "Surely we are Allah"s, and to Him we shall return."

  [The Holy Quran Sura Baqarah (2), Ayah 156]

  The appalling crimes of the Zionist regime in Gaza and the massacre of hundreds of oppressed men, women, and children, has once again revealed the true nature of the bloodthirsty Zionist wolves, who had been hiding behind a veil of deception during the past few years. This event has again revealed-to those who are not vigilant and prepared to compromise at any price-the threat posed by the presence of these warring infidels (kafer-e harbi) living in the heart of the lands of the Islamic Ummah.

  This tragic event is unbearable for all Muslims, nay, for any moral and honorable human being living anywhere in the world. However, what is even more tragic and unbearable is the cowardly silence of some Arab governments that claim to be Muslims-which only encourages the enemies. What could be more tragic than the fact that so-called Muslim governments-which should have supported the oppressed people of Gaza against the occupying, infidel (kafer) and warring (mohaareb) Zionist regime-have acted in a way that the criminal Zionist officials have become insolent enough to declare that these Arab governments support and are in agreement with this great tragedy?

  What explanation do the heads of these countries have before the Holy Prophet (s.w.a.)? How will they justify their inaction to their own peoples, who are undoubtedly bereaved by this tragedy? Surely today, the hearts of the people of Egypt, Jordan, and other Muslim countries are bleeding because of this massacre, which follows the long siege of Gaza during which food and medicine were kept away from its people.

  Being an accomplice in this great crime, the criminal Bush administration-which is going through the last days of its disgraceful rule-made the US regime even more disgraced than before and added more pages to its war crimes record. European governments once again proved the falsity of their claims regarding their support for human rights through their indifference and through their support for this great tragedy. They have shown that they are part of the anti-Islam and anti-Muslim camp.

  I ask the ulama and clergy of the Arab world and the heads of Egyptian Al-Azhar University: is it not time you felt alarmed for Islam and Muslims? Is it not time you fulfilled your obligatory duty of warning against evil and fulfilling your obligation of "saying what is right to the oppressive leader"?

  In order for you to feel responsible, do you need a clearer proof than what is happening in Gaza and Palestine? These events prove the collusion and collaboration of warring infidels (kafer-e harbi) with the hypocrites (munafeqeen) of the Islamic Ummah and are aimed at suppressing Muslims.

  I ask the media and intellectuals of the Muslim world, especially the Arab world: until when are you going to continue neglecting your duties and responsibilities as media and intellectuals? Can the disgraced western human rights organizations and the so-called Security Council be disgraced any further?

  All the Palestinian mujahideen and the faithful people of the Muslim world are obliged to defend the children, women, and defenseless people of Gaza by all possible means. Those who are killed in this sacred and legally sanctioned defense are martyrs, and their souls will be associated with those of the martyrs of the Battles of Badr and Uhud, before the Holy Prophet of Islam (s.w.a.).

  The Organization of the Islamic Conference must fulfill its historic duty in these critical times and form a unified front-without petty considerations or any passivity-to oppose the Zionist regime. The Zionist regime must be penalized by Muslim governments. The Zionist heads must be personally tried and penalized for their crimes and the prolonged siege imposed on Gaza. These goals can be fulfilled through solid determination of the Muslim nations, and in this critical period, politicians, ulama, and intellectuals shoulder the heaviest responsibility.

  Due to the tragedy in Gaza, I hereby announce Monday as a day of public mourning and I call on the government officials to fulfill their duties with regard to this tragic event.

  "And soon those who do injustice, will know to what final place of turning they will be turned."
  [The Holy Quran, Sura as-Shu"ara (26): Ayah 227]

  Sayyid Ali Khamenei • کلمات کلیدی :
 • نوشته شده در جمعه 87/10/27ساعت 4:36 عصر توسط نسیم سحرگاهی
  نظرات دیگران()

     1   2      >
  لیست کل یادداشت های این وبلاگ
  نتیجه مذاکرات
  یا زینب کبری سلام الله علیها
  اوضاع این روزهای ما
  فرق ما با شما اینست:
  دلایل جالب حمید داوودآبادی برای رای دادن به دکتر سعید جلیلی
  ویژه نامه نشریه اصولگرا با عنوان \چرا جلیلی؟\ منتشر شد + دانلود
  [عناوین آرشیوشده]